Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach akcji #FarmacjadlaFarmaceutów pt. “Kto zaszczepi 38 milionów Polaków przeciwko COVID-19?”
Oglądaj LIVE w środę 24 czerwca, o godz. 21:00, tutaj:
Zagadnienia:
- Czy kalendarz szczepień w Polsce jest bardziej intensywny w stosunku do innych krajów europejskich?
- Czy szczepionki rzeczywiście zawierają toksyczne substancje?
- Jak wyglądają działania niepożądane?
- Przeciwnicy szczepionek zwracają uwagę na to, że szczepionki nie są odpowiednio przygotowywane do podawania Pacjentom.
- Jak wygląda proces przygotowania szczepionek do podawania?
- Kiedy będzie szczepionka na COVID-19, jak wygląda proces opracowywania takiej szczepionki? Na co teraz czekamy, w którym miejscu jesteśmy?
- Szczepionki na pneumokokowe zapalenie płuc oraz influenza – czy rzeczywiście obniżają ryzyko powikłań po COVID-19?
- Czy szczepienia w aptekach dadzą szansę szybkiego powrotu do normalności?
Poznaj naszych prelegentów:
- dr n. farm. Piotr Merks - przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Farmacji, sekretarz generalny Europejskich Związków Zawodowych Pracowników Zatrudnionych w Aptekach (EPhEU). Posiada międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach: placówki naukowe, organy rządowe i pozarządowe, firmy komercyjne, szpitale, apteki. Przez ponad 11 lat pracował w branży farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.
- dr hab. med. Ernest Kuchar – lekarz specjalista pediatrii, medycyny sportowej i chorób
zakaźnych, wykładowca akademicki. Od 2015 roku kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem
Obserwacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje w Luxmed jako lekarz zakaźnik oraz lekarz sportowy. Odbył staże w Niemczech, Szwajcarii,
Austrii i USA. Ekspert portali medycznych: DynaMed, Medycyna Praktyczna
i Konsylium24.pl. Wieloletni członek zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, od 2018 roku prezes PTW. Sekretarz komitetu WHO do spraw eliminacji odry i różyczki. Autor kilku książek i ponad 200 publikacji naukowych.