05 / 08 / 2020

Webinar // Kulisy przygotowywania szczepionki na COVID-19

Zapraszamy na kolejne spotkanie online w ramach akcji #FarmacjadlaFarmaceutów pt. “Kulisy przygotowywania szczepionki na COVID-19”.
Tematy spotkania:
  •  Rola farmaceuty klinicznego w przychodni, co oznacza “lead frailty pharmacist”, co oznacza “independent prescriber”?
  • Rola farmaceutów w dobie pandemii – również w kontekście szczepień na COVID-19 w Wielkiej Brytanii.
  •  Jak wyglądała sytuacja na początku pandemii i obecnie.
  •  Na jakim etapie są obecnie badania nad wprowadzeniem szczepionki na COVID-19?
  • Jak to jest być ochotnikiem do testowania najbardziej politycznej szczepionki na świecie?
Na temat tych zagadnień porozmawiają nasi specjaliści. Zachęcamy do zadawania pytań, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie.
 
Poznaj naszych prelegentów:
  •  mgr farm. Aleksandra Howell - Specjalista farmacji klinicznej oraz wykładowczyni w Szpitalu Uniwersyteckim w Bristolu i Weston w Wielkiej Brytanii oraz wizytująca wykładowczyni na Uniwersytecie w Bath. Posiada doświadczenie farmaceutyczne i kliniczne z sektora aptek ogólnodostępnych, pracy jako farmaceutka w przychodni zdrowia rodzinnego oraz specjalistka farmacji klinicznej w dziedzinach pulmonologii, nefrologii, gastroenterologii, endokrynologii i reumatologii. Pracowała jako kierowniczka opieki farmaceutycznej na oddziałach internistycznych i SOR. Obecnie kieruje opieką farmaceutyczną w zespole geriatrii na SOR, kształci się na studiach podyplomowych z badania pacjenta i oceny klinicznej oraz prowadzi badania naukowe w dziedzinie polifarmacji i „deprescribing”. Współpracuje również z lokalnym odpowiednikiem NFZ (Clinical Commissioning Group) w celu edukacji lekarzy i farmaceutów.
  •  dr n. farm. Piotr Merks - przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Farmacji, sekretarz generalny Europejskich Związków Zawodowych Pracowników Zatrudnionych w Aptekach (EPhEU). Posiada międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach: placówki naukowe, organy rządowe i pozarządowe, firmy komercyjne, szpitale, apteki. Przez ponad 11 lat pracował w branży farmaceutycznej w Wielkiej Brytanii. Droga kariery zaprowadziła go również do Australii, Kanady i Finlandii, gdzie poznał w praktyce kolejne rynki farmaceutyczne.
 
Uwaga!
Prowadząca jest ochotnikiem w grupie osób, na której prowadzone są badania szczepionki przeciw SARS-COV-2.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera i informacji handlowych. Więcej

Newsletter