Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi, Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział w Łodzi oraz Polska Grupa Farmaceutyczna zapraszają na punktowane Spotkanie Szkoleniowe dla Farmaceutów w formule online!
Uwaga! Zapisy na szkolenie zostały już zakończone.
Studiował na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Łodzi. Po ukończeniu studiów podjął pracę w Zakładzie Chemii Farmaceutycznej i Analizy Leków początkowo w zespole prof. dr hab. Stefana Groszkowskiego a następnie prof. dr hab. Wincentego Kwapiszewskiego. W 1987 roku obronił pracę doktorską, a w 1998 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk farmaceutycznych. W 2000 roku uzyskał stanowisko prof. UM, a od 2005 roku był kierownikiem Zakładu Farmacji Szpitalnej, Od 2010 roku jest profesorem zwyczajnym nauk farmaceutycznych, a w latach 2012-2016 pełnił funkcje Prodziekana ds. Studenckich na Wydziale Farmacji, a od 2016 Prodziekana ds. Szkolenia Podyplomowego. Ponadto pełni funkcje Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie farmacji aptecznej dla województwa łódzkiego, oraz był członkiem zespołu ds. stypendiów dla wybitnych młodych naukowców przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Był promotorem 9 zakończonych prac doktorskich, oraz promotorem 3 otwartych przewodów doktorskich. Jest współautorem 8 patentów. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Farmacji Aptecznej . Jest współautorem 38 prac doświadczalnych i 141 przeglądowych i poglądowych z zakresu chemii farmaceutycznej jak i zagadnień związanych z lekami.
Jest absolwentką Wydziału Farmaceutycznego (kierunek farmacji klinicznej) Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Łodzi. Od 30 lat jest zatrudniona w Zakładzie Toksykologii. W tym czasie przeszła wszystkie szczeble kariery – od asystenta stażysty do profesora uczelni. Jej działalność naukowa związana jest oceną toksykologiczną ksenobiotyków występujących w środowisku naturalnym (trwałych zanieczyszczeń organicznych). Jest autorką lub współautorką ponad 70 publikacji, podręcznika, monografii, dokumentów eksperckich z dziedziny toksykologii. Działalność dydaktyczna dotyczy niemal wszystkich kierunków studiów prowadzonych przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Dr hab. Elżbieta Bruchajzer prowadzi zajęcia dotyczące toksyczności (w zatruciach ostrych oraz wynikających z nadużywania i narażenia zawodowego) m.in. leków, narkotyków, suplementów diety, związków wykorzystywanych w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym dla studentów farmacji, analityki medycznej, kosmetologii, medycyny, a do niedawna także ratownictwa medycznego, dietetyki, zdrowia publicznego i biotechnologii. Od ponad 15 lat prowadzi także zajęcia w ramach specjalizacji, szkoleń ciągłych oraz studiów podyplomowych dla farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych i innych zawodów mających zastosowanie w ochronie zdrowia.