Ukończ cykl szkoleniowy (to tylko 3 weekendy!) składający się z 5 szkoleń online. Szkolenia odświeżą Twoją wiedzę w zakresie zmian prawa farmaceutycznego (recepty farmaceutyczne, pro-familia, pro-auctore), opieki farmaceutycznej, farmakologii. Nasz kurs to znakomity przykład integracji środowisk lekarzy i farmaceutów, a zajęcia odbędą się z gronem wybitnie znanych specjalistów z telewizji oraz mediów branżowych. Zapraszamy!
Farmaceuta. Sekretarz Generalny, Employed Pharmacist Europe (EPhEU).
Wykładowca na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Polsce. Założyciel Związku Zawodowego Pracowników Farmacji (ZZPF). Ściśle współpracuje również z FIP przy opracowywaniu piktogramów farmaceutycznych oraz jako polski doradca w sektorze farmaceutycznym.
Zapalony orędownik zawodu farmaceuty, współpracuje z interesariuszami z różnych sektorów, aby system opieki zdrowotnej wykorzystał potencjał drzemiący w niewykorzystanych zasobach ludzkich – farmaceutach.
IP (Independent Prescriber), Clinical pharmacist.
Od momentu uzyskania tytułu magistra farmacji na Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński w Krakowie pracowała jako farmaceuta kliniczny w Wielkiej Brytanii. W roku 2013 ukończyła studia kliniczne: Clinical Diploma na Uniwersytecie Sunderland zdobywając Cetryfikat w praktyce klinicznej. Od tego momentu pracowała jako Advanced Clinical Pharmcist specjalizując się w polifarmacji i zdobywając doświadczenie w kierowaniu serwisami farmaceutycznymi na oddziałach takich jak: kardiologia, intensywna opieka kardiologiczna, oddział chorób układu oddechowego, geriatria, oddział przyjęć, psychiatria osób dorosłych i psychiatria geriatryczna.
Przyczyniła się do ustanowienia czynnej obecności farmaceuty w czasie obchodów i konsultacji psychiatrycznych w szpitalu Cumbria Partnership. Prowadziła szkolenia, case study i wykłady dla lekarzy i farmaceutów klinicznych. W roku 2016 tu uzyskała tytuł Independent Prescriber na Uniwersytecie w Keele specjalizując się w polifarmacji chorób przewlekłych.
Dodatkowo, Anna jest jednym z pierwszych farmaceutów którzy podjęli pracę jako niezależny farmaceuta kliniczny przepisujący leki (Independent Prescriber) w serwisie 111 (pomoc pilna), gdzie dodatkowo poszerzyła swoje kompetencje o modele konsultacyjne i diagnostykę przypadków nagłych.
Anna pasjonuje się Medicine Optimisation, a wspólpracując z NECS Medicine Optimisation przeprowadziła wiele szkoleń dla lekarzy i farmaceutów klinicznych w szczególności pokazując narzędzia optymalizacyjne i ich wykorzystanie na oddziałach. Ostatnio, zajmowała stanowisko Clinical Lead for Medicine Monitoring Team. Jako pierwsza farmaceutka zatrudniona na tym stanowisku, zresturkturyzowała serwis i stworzyła zespół monitorujący skuteczność terapii i efekty uboczne u pacjentów z demencja i chorobami psychiatrycznymi. Jako certyfikowany Quality Improvement Leader była również odpowiedzialna za jakość serwisu i odpowiadała za zespół, który monitoruje 1200 pacjentów w domach opieki na terenie North i South Tees. Obecnie, po przeprowadzce do Polski rozpoczęła współpracę ze szpitalami w województwie mazowieckim, pomaga w tworzeniu wytycznych, procedur i algorytmów terapeutycznych, prowadzi szkolenia i wykłady dla lekarzy i farmaceutów. Jest pasjonatką swoje zawodu, promuje rozwój tej profesji, szkolenia podyplomowe, możliwość podejmowania nowych obowiązków przez farmaceutów oraz nowe modele zdrowia publicznego angażujące farmaceutów klinicznych.
W swojej pracy Anna zwraca szczególną uwagę na polepszenie jakości życia pacjenta, bezpieczeństwo i aspekty farmakoekonomiczne farmakoterapii
Biolog, farmakolog, doktor nauk medycznych.
Absolwent podyplomowych studiów Zarządzanie badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi w jednostkach naukowych na Wydziale Filozofii KUL. Od kilkunastu lat związany z branżą farmaceutyczną.
Swoją karierę zawodową zaczynał w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Następnie pracował naukowo w Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W tej samej jednostce pełnił również funkcję kierownika projektu Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii. Współzałożyciel i prezes zarządu startupu farmaceutycznego Lipolek sp. z o.o. Pracował w działach medycznych firm: Bayer i Chiesi oraz jako Drug Safety Scientist w Pharmacoviglilance Centre of Excellence for Established Products, Global Clinical Safety&Pharmacovigilance, GlaxoSmithKline. Ponadto był wykładowcą farmakologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Członek Polskiego Towarzystwa Farmakologicznego oraz The International Union of Basic and Clinical Pharmacology.
Zainteresowania naukowe i zawodowe: terapie eksperymentalne w onkologii ze szczególnym uwzględnieniem terapii sonodynamicznej, farmakologia kannabinoidów, medycyna farmaceutyczna i farmakologia kliniczna, współpraca nauka-przemysł farmaceutyczny. Współautor publikacji naukowych, doniesień konferencyjnych oraz współtwórca patentu.
Wieloletni wykładowca uniwersytecki (komunikacja lekarz-pacjent, komunikacja w służbie zdrowia, PR i marketing w usługach zdrowotnych, socjologia medycyny: antropologia medyczna). Od kilkunastu lat również manager/dyrektor zarządzający niepublicznymi placówkami medycznymi, szkoleniowiec z zakresu komunikacji w służbie zdrowia, zarządzania placówkami medycznymi, PR i marketingu w ochronie zdrowia. Członkini Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej oraz Członkini Zespołu Języka Medycznego Polskiej Akademii Nauk (PAN).
Zainteresowania naukowe: komunikacja lekarz-pacjent, komunikacja lekarz-pacjent-farmaceuta, zarządzanie i marketing w usługach zdrowotnych, media a medycyna, medycyna narracyjna.
Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych i uczestniczka wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konferencji naukowych, autorka m.in. monografii: „Komunikacja między lekarzem a pacjentem onkologicznym w życiu i w serialu. Studium narracji”.
Wieloletni wykładowca uniwersytecki. Doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym w aptece ogólnodostępnej, hurtowni farmaceutycznej, dziale farmacji szpitalnej i aptece szpitalnej, a także w jednostkach naukowo-dydaktycznych. Specjalistka w zakresie opieki farmaceutycznej, farmacji klinicznej oraz prawa farmaceutycznego i zagadnień z zakresu ekonomiki zdrowia. Prowadzi liczne badania naukowe w tym zakresie.
Od wielu lat związana z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, gdzie obecnie pracuje jako adiunkt badawczo-dydaktyczny (Międzywydziałowe Centrum Dydaktyczne, Katedra Medycyny Społecznej, Zakład Etyki i Prawa Medycznego). Recenzentka publikacji w czasopismach naukowych, autor lub współautor ponad 100 publikacji naukowych. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego (PTFarm), Zespołu do spraw opracowania projektu ustawy o zawodzie farmaceuty oraz Zespołu roboczego do spraw pilotażowego wdrożenia opieki farmaceutycznej przy Ministrze Zdrowia.
Specjalista chorób wewnętrznych
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Były pracownik dydaktyczny Wydziału Lekarskiego i English Division Uniwersytetu Medycznego w Warszawie
Przez lata związana ze Szpitalem Bielańskim i Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie
Aktualnie pracująca jako klinicysta w Centrum Medycznym Enel-Med w Warszawie
Autorka i współautorka prac badawczych i poglądowych z zakresu cukrzycy i jej powikłań oraz prawidłowego odżywiania
Prywatnie mama Jasia i Oli, miłośniczka kryminałów i egzotycznych podróży
Kieruje Kliniką Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych CSK MSWiA w Warszawie oraz jest dyrektorem Instytutu Nauk Medycznych UKSW oraz profesorem Katedry Zdrowia Publicznego UM we Wrocławiu. Opublikował w Polsce i za granicą ponad 350 prac z dziedziny alergologii, chorób wewnętrznych i zdrowia publicznego. Wypromował dziesięciu doktorów.
Jest Prezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego, Członkiem Komitetu Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk, członkiem Rady GLiMMER Initiative, profesorem h.c. Uniwersytetu Medycznego w Połtawie. Przez dwie kadencje był członkiem Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta oraz przedstawicielem Polski w European Medicines Agency (CAT) w Londynie, Przewodniczącym Komitetu Europe and CIS w American Academy of Allergy Asthma and Immunology, członkiem zarządu światowego Stowarzyszenia Bronchologii.
Doktor habilitowany nauk medycznych w zakresie medycyny-bioetyki, dyplomowany bioetyk (MS in bioethics – studia ukończone w USA), wcześniej absolwent podyplomowych studiów z bioetyki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wieloletni pracownik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuje w Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pomysłodawca i Przewodniczący Ośrodka Bioetyki przy Naczelnej Radzie Lekarskiej. Założyciel i pierwszy Przewodniczący Stowarzyszenia Członków i Pracowników Komisji Bioetycznych w Polsce reprezentujący Polskę w Europejskiej Sieci Komisji Bioetycznych (EURECNET).
Od 1999r. Przewodniczący Komisji Bioetycznej przy OIL w Warszawie. W latach 2010-2019 wykładowca etyki medycznej w ramach stażu podyplomowego w OIL w Warszawie. Członek zespołów eksperckich powoływanych przez Ministra Zdrowia lub Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2019r. członek Komitetu Bioetyki przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk. Czynny zawodowo lekarz, specjalista internista, kardiolog i endokrynolog. Organizator i wykładowca na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, sympozjach i szkoleniach z zakresu bioetyki i medycyny.
Klaudiusz Gajewski uczestniczył w procesie tworzenia wprowadzania Dyrektywy fałszywkowej (Serializacji) w Polsce. Jest doradcą zarządu hurtowni farm., organizatorem projektów biznesowych, właścicielem firmy, członkiem Zarządu, logistykiem, specjalistą w międzynarodowych kontaktach m.in. w dziedzinie importu docelowego oraz od lat ekspertem i czynnym uczestnikiem rynku farmaceutycznego.
Obecnie jest aktywnym Delegatem i Członkiem Rady Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie oraz Sędzią Naczelnego Sądu Aptekarskiego. Pełni funkcję konsultanta biznesowego z ramienia GLG - wiodącej platformy łączącej Business to Business (B2B).
Współzałożyciel Związku Zawodowego Pracowników Farmacji. Popularyzator prawa unijnego w Polsce oraz sympatyk farmaceutów pracujących w różnych sektorach przemysłu. Organizator, publicysta oraz współautor wielu projektów wspierających #zawodfarmaceuta w Polsce.
Profesor UKSW, wydział medyczny UKSW Specjalista ginekologii i położnictwa. Specjalista ginekologii onkologicznej. Doktorat w Zakładzie Farmakologii IPiN w 2006 roku. Habilitacja w zakresie uroginekologii w 2016 roku.
Pracuję w Oddziale Ginekologii Szpitala Specjalistycznego „Inflancka” oraz w Poradni Uroginekologicznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Wykonuję zabiegi operacyjne w zakresie kobiecego narządu płciowego. Moje zainteresowania zawodowe i naukowe koncentrują się wokół uroginekologii (leczenia nietrzymania moczu, zaburzeń statyki dna miednicy), ginekologii operacyjnej w tym operacji pochwowych, technik endoskopowych (histeroskopii, laparoskopii), profilaktyki ginekologicznej.
Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyłem studia w 2005 roku z wyróżnieniem. Od 2007 roku kontynuuję pracę w Zakładzie Zaburzeń Endokrynnych i Metabolizmu Kostnego UM w Łodzi. W 2012 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską o tematyce związanej leczeniem osteoporozy. W 2013 roku uzyskałem tytuł specjalisty z chorób wewnętrznych, a w 2017 roku specjalisty endokrynologa.
Od początku swojej pracy lekarskiej dbam o stałe poszerzanie zakresu wiedzy, aby zapewnić swoim pacjentom leczenie na najwyższym poziomie. Ukończyłem kursy oraz szkolenia zawodowe związane z tematyką osteoporozy oraz schorzeń układu wydzielania wewnętrznego w kraju i za granicą. Owocami mojej pracy naukowej są liczne publikacje w języku polskim i angielskim.
Wykształcenie Wyższe - 1986 UMK Toruń. Radca prawny, autor tekstów prawnych, pasjonat archeologii, muzyki oraz italianista amator. Doświadczenie zawodowe:
- Pomorsko Kujawska Izba Aptekarska w Bydgoszczy od 1993 roku, w trakcie pracy w PKOIA w latach 1993 - 1996 odbył aplikację radcowską w OIRP w Toruniu.Inne obsługiwane podmioty (stale lub okazjonalnie):
- First Data ( Poprzednia Nazwa „Polcard”) Spółka z o.o. w Warszawie.
- HARSCO sp. z o.o. w Baniosze k. Warszawy.
- J.W. Construction Holding S.A. w Ząbkach k. Warszawy.
- J.W. Construction S.A. w Ząbkach k. Warszawy.
- JWCH Budownictwo Drogowe Spółka z o.o. w Ząbkach k. Warszawy.
- JWCH Produkcja Budowlana Sp. w Ząbkach k. Warszawy.
- Carservice S.A. W Warszawie.
- Arkada Budownictwo sp z o.o. w Konstancinie Jeziornej.
- Poczta Polska.
- International Masters Publisher Polska Spółka z o.o. w Warszawie.
- Nord Torrente Fish Spółka w Dąbrowie Chełmińskiej.
- Lp Trade Spółka z o.o. w Bydgoszczy.
- Maribo Sp. Spółka z o.o. w Bydgoszczy.
- Urząd Komunikacji Elektronicznej.
- Enea S.A. w Poznaniu.
- Atw Wajdemajer Sp. J. w Piasecznie.
- Aplex Spółka z o.o. w Bydgoszczy. 2
- Alkor Spółka z o.o. w Bydgoszczy.
- Alkorstal SP.K. w Inowrocławiu
- Vitalabo Spółka z o.o. w Bydgoszczy.
- Calltech Sp. z o.o. w Bydgoszczy.
- NMG Sp. z o.o. w Bydgoszczy.
- MNG S.A. w Bydgoszczy
- DRUKSERVICE sp. z o.o. w Brzozie.
- Wspólnota Mieszkaniowa „Zacisze Elsnerów” w Warszawie.
- Wspólnota Mieszkaniowa „CASA VERDE” w Warszawie.
- TAURUS Spółka z o.o. w Osielsku
Zainteresowania: Archeologia, literatura, film, astronomia, sztuka