Zaszczep się już dziś!

Z dniem 1 kwietnia 2022 roku nastąpiły zmiany w temacie wykonywania testów. Od tego dnia wykonywanie testów zostało zawieszone w aptekach i punktach wymazowych i mobilnych punktach pobraniowych. Od 28 marca 2022 roku przestał obowiązywać wymóg wykonania testu przed wyjazdem do sanatorium lub przed przyjęciem do szpitala.

Gdzie można wykonać test od 1 kwietnia 2022?

Obecnie bezpłatne testy PCR i antygenowe można wykonać tylko na zlecenie lekarskie. Jeśli lekarz POZ zdecyduje się wykonać test pacjentowi, będzie to szybki test antygenowy. Test PCR będzie mógł zlecić lekarz przed przyjęciem do szpitala, jeśli uzna to za konieczne. W praktyce test PCR będzie stosowany w przypadku ostatecznego potwierdzenia lub wykluczenia, czy objawy infekcji dróg oddechowych, z którymi pacjent pojawił się w szpitalu, są wywołane koronawirusem

Źródło: Rozporządzenie Rady Ministrów z 25 marca 2022 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2022, poz. 679)

Czy wiesz, że wkrótce będziesz mógł się szczepić w aptece?
O szczepieniach w aptekach
Serwis informacyjny
Wybierz, kim jesteś

Zasoby strony dostosowujemy do tego, kim jesteś i jakich informacji szukasz. 

Jeśli jesteś Pacjentem - znajdziesz tu praktyczne i rzetelne informacje na temat tego, jak przygotować się do szczepienia w aptece.

Jeśli jesteś Farmaceutą lub przedstawicielem Personelu Aptecznego - uzyskasz wyczerpujące informacje na temat tego, jak przygotować siebie i swoją aptekę do realizowania w niej szczepień. 

Partnerzy

Merytoryczni